Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Pružimo ruku nade djeci Benina

Pružimo ruku nade djeci Benina

08.03.

2014.

 


Na 7. nedjelju kroz godinu, 23. 2.2014. u našoj smo župi proveli humanitarnu akciju „Pružimo ruku nade djeci Benina“. Kod sve tri nedjeljne svete mise prikupljali smo novčane priloge za pomoć djeci u Beninu. Iz te Srednjoafričke zemlje dolazi i vlč. Alexander Djivoedo, kapelan u župi sv. Nikole u Varaždinu.


Jedan od temeljnih problema i uzroka siromaštva u Beninu jest neobrazovanost stanovništva. Bez znanja o tome kako promijeniti svoj život i okruženje nabolje, stanovništvo nema mogućnosti utjecaja na stanje u kojem se nalazi, a koje je često vrlo teško i čini se bezizlazno. U takvim uvjetima školovanje i sigurna egzistencija je nešto o čemu mogu samo sanjati.
Bez novca za školski pribor, odjeću i knjige, djeca nemaju osnovne uvjete za odlazak u školu. Svi troškovi školovanja jednog djeteta u Benini za jedu godinu iznose oko 800 kuna. Stoga svi mi svojim dobrovoljnim prilozima možemo osigurati školarinu za puno djece.
U ovoj akciji u našoj se župi prikupilo 6.500 kuna koje smo predali vlč. Alexandru. Osim toga nekoliko naših župljana se već više godina osobno brine za po jedno dijete dajući godišnji iznos potreban za školarinu toga djeteta. Naš Župni caritas također uplaćuje sredstva za školovanje petoro djece.
Akciju prikupljanja pomoći za Benin nastaviti ćemo i tijekom čitave korizme. Zahvaljujemo na svakom vašem daru.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!