Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Prva godišnjica posvete naše crkve

Prva godišnjica posvete naše crkve

20.10.

2009.

Prva godišnjica posvete naše crkve

U ponedjeljak, 19. listopada, navršila se godina dana od svečane posvete naše crkve koju je tada posvetio naš varaždinski biskup, msgr. Josip Mrzljak. Posveta crkve je najvažniji događaj za svaku crkvu jer ona tim činom dobiva svoj legitimitet – postaje prostor koji je namijenjen isključivo bogoštovnim činima.

Po crkvenim propisima poželjno je da se dan posvete svake godine svečano obilježi. Tako smo i mi po prvi puta obilježili godišnjicu posvete crkve. Svečanu svetu misu, koja je bila u 18.00 sati, predvodio je kancelar naše biskupije, mons. Antun Perčić. U nadahnutoj propovijedi naglasio je važnost žive zajednice, Crkve, koja se okuplja u građevini crkvi. Isto tako je istaknuo potrebu ljubavi prema Crkvi. Citirao je Henrija J.M. Nouwena koji je rekao: „Naša je sveta dužnost ljubiti Crkvu. Bez prave ljubavi prema Crkvi ne možemo u njoj uživati radost i mir. I bez prave ljubavi prema Crkvi ne možemo nikoga drugoga pridobiti za nju!“

Uz mons. Perčića svetu misu je suslavilo desetak susjednih svećenika. Na misi su pjevala oba naša zbora. Nadam se da će iduće godine na svetkovinu posvete naše crkve doći još i više župljana koji ovaj puta možda nisu prepoznali važnost ovog događaja za našu župu.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!