Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Putevima Alojzija Stepinca

Putevima Alojzija Stepinca

09.07.

2010.

Putevima Alojzija Stepinca

 
Kako bismo nagradili revnost i trud naših malih pjevača i ministranata, ove smo ih godine, 7. srpnja, poveli na nagradni izlet "Putevima Alojzija Stepinca". Krenuvši u jutarnjim satima zaputili smo se u Krašić - župu u kojoj je rođen i umro naš blaženik Alojzije Stepinac. Putem smo molili krunicu i slušali malo predavanje o životu kardinala Stepinca.
 
 
 
U Krašiću nas je dočekao župnik te nam pokazao župnu crkvu i spomen-sobu u kojoj je Stepinac živio posljednjih 9 godina života u kućnom pritvoru. Iz Krašića zaputili smo se prema Mariji Bistrici,  pomolivši se u bazilici krenuli smo podno Kalvarije na okrepu i vožnju vrtuljcima. Prije odlaska izmolili smo križni put na bistričkoj Kalvariji.
 
 
Posljednje mjesto koje smo posjetili bila je Lepoglava. Tu je kardinal Stepinac odslužio 5 godina zatvora. Tamo smo pogledali prekrasnu baroknu crkvu bezgrešnog začeća BDM. Budući da smo bili umorni, nismo bili zainteresirani da prođemo Stepinčev križni put. Uz pjesmu i veselje vratili smo se natrag u naš Trnovec.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!