Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Radionice uz mjesec knjige u našoj župi

Radionice uz mjesec knjige u našoj župi

2010.

Radionice uz mjesec knjige u našoj župi

Mjesec knjige u Hrvatskoj se obilježava od 15. listopada do 15. studenoga. U našoj župi u subotu, 13. studenoga, obilježen je taj mjesec prigodnim radionicama za djecu osnovnoškolskog uzrasta. Program su osmislili i vodili: knjižničarka Župne javne knjižnice Danijela Pokos, animator Marko Domiter, Lara Pokos i Mihaela Lacko iz Zajednice mladih te vjeroučiteljice Melanija Pilošta i Ljiljana Mišak. Radionice su trajale oko 2 sata i odazvalo se 30-ak djece. Djeca su se okupila u vjeronaučnoj učionici gdje su radionice započele molitvom i pjesmom. Djeca su se prijavila za različite radionice. Glazbeno-literarna radionica pisala je i uglazbila prigodnu Božićnu pjesmu modernog karaktera. Likovne radionice „Biblijske priče u slici“ bile su podijeljene na 4 grupe: Noina arka, Josip Egipatski, Isusovo rođenje i Isus stišava oluju na moru. U toj su radionici voditelji skupina pročitali sudionicima odlomak iz Svetog pisma po kojem su djeca crtala i slikala iste prizore. Posljednja radionica bila je izrađivanje straničnika. Nakon radionica djeca su se okrijepila sokom i grickalicama koje je financirala Općina Trnovec Bartolovečki na čemu joj od srca zahvaljujemo.