Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Raspored sinodskih susreta

Raspored sinodskih susreta

2022.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kako je već više puta najavljeno, u našoj župi, kao i u župama u cijeloj biskupiji, tijekom korizme održat će se sinodski susreti.
     Termini sinodskih susreta u našoj župi bit će:

1. susret: ponedjeljak, 14. ožujka 2022. u 19:00 sati.
                  Uvodni susret

-------------------------------------------------------------------------------
2. susret: ponedjeljak, 21. ožujka 2022. u 19:00 sati.
Tema: Slušati – govoriti jasno – dijalogizirati u Crkvi i društvu

------------------------------------------------------------------------------
3. susret: ponedjeljak, 28. ožujka 2022. u 19:00 sati.

Tema: Odgovornost za zajedničko poslanje – autoritet i sudjelovanje

------------------------------------------------------------------------------
 na svaki od navedenih susreta okupljamo se u župnoj crkvi.
 prvi susret je zamišljen kao uvodni; uz navještaj Božje Riječi, svjedočanstvo jedne obitelji, pjesmu, molitvu i ispunjavanje kratkog upitnika na kraju susreta.
 drugi i treći susret, uz uvodnu molitvu i kratko razmatranje, pružaju priliku za razgovor, razmjenu mišljenja i postavljanje pitanja u manjim grupama.
 bilo bi idealno doći na sva tri susreta. Ako to nije moguće, važno je odazvati se pa makar i na jedan susret.
 na susrete možemo ponijeti kemijsku olovku i podlogu za pisanje (fascikl…)
 s bilo kakvim pitanjem ili nedoumicom oko ovih susreta, kao i s Vašim očekivanjima ili prijedlozima, možete se slobodno obratiti župniku.
 na sinodske susrete pozvani su župljani svih uzrasta i životnih situacija: mladi, odrasli, stariji vjernici; samci, supružnici, članovi brojnih obitelji… Prilika je to da se čujemo i vidimo, ali i da otvoreno porazgovaramo i predložimo što bismo konkretno u našoj župi mogli činiti bolje; što nam nedostaje, ali i utvrditi ono što je dobro i uspješno.

---------------------------------------------------------------------------
uz ova tri susreta, u subotu 26.ožujka poslije večernje svete mise održat će se susret za mlade naše župe. Već sada pozivam mlade naše župe da se odazovu!

--------------------------------------------------------------------------
 jednako tako, i dalje možete ispuniti online upitnik (na internetskim stranicama Varaždinske biskupije (pod rubrikom SINODA; klikom na poveznicu UPITNIK; ili taj isti upitnik u tiskanom obliku možete uzeti na stoliću u župnoj crkvi te ga po dolasku na sljedeću svetu misu ispunjenog ubaciti u za tu nakanu pripremljenu kutiju na ulazu u crkvu.

-------------------------------------------------------------------------
Uključimo se molitvom i aktivnim sudjelovanjem u sinodske susrete u našoj župi!