Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Sinodski upitnik

Sinodski upitnik

2022.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

SINODSKI HOD U NAŠOJ ŽUPI – SINODSKI UPITNIK
Kao što je već najavljeno, u našoj župi tijekom korizme održat će se tri sinodska susreta. Sinodski susreti u tom obliku su nešto novo i do sada neviđeno. Čovjek je pred nečim novim nerijetko skeptičan; postavlja si pitanja: pa što će to biti; kako će to biti? Je li to nešto za mene? Pred novošću ovakvog sinodskog hoda na koji nas pozivaju papa Franjo i naši biskupi, najbolji vjernički odgovor jest molitva, ali i otvorenost za sudjelovanje.

----------------------------------------------------------------------

Jedan od načina sudjelovanja u sinodskom hodu jest ispunjavanje anonimnog sinodskog upitnika. U njemu svi vjernici naše biskupije anonimno mogu izraziti svoje mišljenje o župi u kojoj živi, Crkvi općenito i o osobnom životu u vjeri.

Upitnik se može ispuniti na dva načina: 1. Online – na stranicama varaždinske biskupije; pod poveznicom SINODA i klikom na poveznicu UPITNIK;

ili 2. u tiskanom obliku: uskoro će biti moguće u crkvi podići tiskano izdanje upitnika koji ćete moći ponijeti kući i u miru ga ispuniti te ga po dolasku na sljedeću svetu misu ispunjenog ubaciti u za tu nakanu pripremljenu kutiju u crkvi. Važno je još jednom naglasiti, i online i tiskana verzija upitnika je anonimna, a svrha upitnika je dati priliku svim vjernicima da iskreno odgovore na postavljena pitanja. Oni koji ispune online verziju upitnika, jasno je, ne trebaju ispunjavati i tiskani upitnik.

Potaknimo jedni druge, osobito mlade, da se na ovaj način uključe u sinodski hod naše župe i biskupije!