Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Susret bolesnih i nemoćnih

Susret bolesnih i nemoćnih

2010.

Susret bolesnih i nemoćnih

Na treću adventsku nedjelju, koja je ujedno i nedjelja Caritasa, u našoj je župi tradicionalno organiziran susret za starije, bolesne i nemoćne župljane. Susret su organizirali članovi našeg Župnog Caritasa uz financijsku potporu naše Općine. Susret je započeo u 15.00 sati sakramentom svete ispovijedi. Nakon toga smo svi slavili svetu misu pod kojom su mnogi stariji i bolesni primili sakrament bolesničkog pomazanja. Uz domaće župnika svetu je misu suslavio preč. Mirko Horvatić, ravnatelj Svećeničkog doma u Varaždinu.

Nakon svete mise je bilo druženje u dvorani pastoralnog centra. Uz nareske i razne napitke bilo je i obilje kolača koje su ispekle vrijedne članice našeg Caritasa. Na ovom susretu su bili prisutni članovi Biskupijskog caritasa iz Varaždina na čelu s Ravnateljem gospodinom Antom Šolom. Svim prisutnima - i gostima i domaćima uručili smo božićne čestitke s jednim lijepim srcem i anđelom, a Ravnatelju Biskupijskog caritasa smo predali 5.000,00 kuna kao pomoć za Pučku kuhinju i za ostale potrebe.

Dan nakon ovog susreta članovi našeg Župnog caritasa su pohodili one bolesne i nemoćne koji nisu niti uz tuđu pomoć mogli doći u crkvu. Tom prilikom su im darovali kolače i božićnu čestitku.
Zahvaljujemo se svim članovima našeg Župnog caritasa na velikom trudu koji ulažu u pomaganju ljudima u nevolji i potrebi. Svima želimo sretan i blagoslovljen Božić!