Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Susret s bolesnicima - Nedjelja Caritasa

Susret s bolesnicima - nedjelja Caritasa

2012.

Na 5. korizmenu nedjelju - Nedjelju Caritasa u našoj smo župi organizirali susret za starije i nemoćne osobe. Za vrijeme pobožnosti križnoga puta svećenici iz Svećeničkog doma Varaždinske biskupije bili su na raspolaganju svima koji su se htjeli pomiriti s Bogom u sakramentu svete ispovijedi, osobito našim starima, bolesnima i nemoćnima koji su uz pomoć svojih bližnjih došli u crkvu. Svetu misu predvodio je ravnatelj Svećeničkog doma preč. Mirko Horvatić. Zbog primljenih sakramenata, ali i osjećaja zajedništva bila je vidljiva velika radost i ganuće na licima svih starih, nemoćnih i bolesnih.

Nakon svete mise bio je priređen domjenak za sve bolesne i njihove pratitelje. Vrijedne članice našeg Župnog caritasa su ispekle fine kolače, a zahvaljujući našoj Općini sve prisutne smo počastili narescima i sokovima te dobrim misnim vinom naše Biskupije. Bio je to lijepi susret koji je sigurno uljepšao sivu svakodnevnicu naših bolesnika. Zahvaljujemo svima koji su se potrudili i doveli svoje bolesne, stare i nemoćne u našu crkvu. Zahvaljujemo i svim članovima našeg Župnog caritasa koji su čitavo vrijeme bili na raspolaganju i sve savršeno pripremili i organizirali. Ispratili smo naše bolesnike uz čestitku za sretan i blagoslovljen Uskrs.