Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Susret s bolesnicima - Nedjelja Caritasa

Susret s bolesnicima - nedjelja Caritasa

25.03.

2012.

 

 Na 5. korizmenu nedjelju - Nedjelju Caritasa u našoj smo župi organizirali susret za starije i nemoćne osobe. Za vrijeme pobožnosti križnoga puta svećenici iz Svećeničkog doma Varaždinske biskupije bili su na raspolaganju svima koji su se htjeli pomiriti s Bogom u sakramentu svete ispovijedi, osobito našim starima, bolesnima i nemoćnima koji su uz pomoć svojih bližnjih došli u crkvu. Svetu misu predvodio je ravnatelj Svećeničkog doma preč. Mirko Horvatić. Zbog primljenih sakramenata, ali i osjećaja zajedništva bila je vidljiva velika radost i ganuće na licima svih starih, nemoćnih i bolesnih.

Nakon svete mise bio je priređen domjenak za sve bolesne i njihove pratitelje. Vrijedne članice našeg Župnog caritasa su ispekle fine kolače, a zahvaljujući našoj Općini sve prisutne smo počastili narescima i sokovima te dobrim misnim vinom naše Biskupije. Bio je to lijepi susret koji je sigurno uljepšao sivu svakodnevnicu naših bolesnika. Zahvaljujemo svima koji su se potrudili i doveli svoje bolesne, stare i nemoćne u našu crkvu. Zahvaljujemo i svim članovima našeg Župnog caritasa koji su čitavo vrijeme bili na raspolaganju i sve savršeno pripremili i organizirali. Ispratili smo naše bolesnike uz čestitku za sretan i blagoslovljen Uskrs.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!