Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Sveta Potvrda 2021

Sveta Potvrda 2021

2021.

Nedjelja 13. lipnja 2021. godine bio je poseban dan za život naše župne zajednice.

Na svetoj misi u 11:00 sati, 41 krizmanika i krizmanica naše župe primilo je sakrament Svete Potvrde. Sveto misno slavlje predvodio je i krizmu podijelio varaždinski biskup mons. Bože Radoš. Bilo je to, ujedno, prvo misno slavlje koje je naš novi varaždinski biskup predvodio u našoj župi.

U svojoj homiliji biskup se, između ostalog, osvrnuo na odlomak iz evanđelja u kojem Isus pripovijeda prispodobu o sijaču (Mk 4,26-24). SIjač sije sjeme, a zemlja sama donosi rod: najprije stabiljku, zatim klas, a potom puno zrnja na klasu. I u srca naših krizmanika Bog je posijao sjeme darova Duha Svetoga. Svi zajedno smo pozvani na strpljivost u iščekivanju da to sjeme urodi plodom, a istovremeno, pozvani smo moliti, živjeti sakramentalnim životom i brinuti se o duhovnom rastu svakog člana naše župne zajednice.

Uz oca biskupa, na misnom slavlju koncelebrirala su dvojica domaćih sinova: pater Branimir Kosec i vlč. Marko Domiter, biskupov tajnik te župni upravitelj vlč. Hrvoje. Svečanom ozračju misnog slavlja doprinio je svojim pjevanjem župni zbor pod ravnanjem orguljaša Vatroslava Maltara.

Neka Duh Sveti u životima krizmanika urodi stostrukim plodovima!

Više fotografija u Galeriji!

O DOŠI STVORČE DUŠE SVET

O dođi, Stvorče, Duše Svet,
pohodi duše vjernika,
poteci višnjom milosti,
u grudi štono stvori ih.

Ti nazivaš se Tješitelj,
blagodat Boga Svevišnjeg,
studenac živi, ljubav, plam
i pomazanje duhovno!

Darova sedam razdaješ,
Ti, prste desne Očeve,
od vječnog Oca obećan,
Ti puniš usta besjedom!

Zapali svjetlo u srcu,
zadahni dušu ljubavlju,
u nemoćima tjelesnim
potkrepljuj nas bez prestanka!

Dušmana od nas otjeraj
i postojani mir nam daj,
ispred nas idi, vodi nas,
da svakog zla se klonimo!

Daj Oca da upoznamo,
i Krista, Sina njegova,
i u Te Duha njihova,
da vjerujemo sveudilj!

Sva slava Ocu vječnomu,
i uskrslome Sinu mu,
sa Tješiteljem presvetim
nek bude sada i uvijeke. Amen.