Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Ulazak u Novicijat naše Martine

Ulazak u Novicijat naše Martine

2009.

Ulazak u Novicijat naše Martine

Na blagdan Velike Gospe, u samostanu Služavki Maloga Isusa na Kraljevcu u Zagrebu, stupila je u Novicijat naša Martina Vugrinec - od sada sestra Marija Martina Vugrinec. Martina je rođena 10. studenog 1988. godine od oca Josipa i majke Marije rođene Blažeković.
   Nakon završene Srednje medicinske škole u Varaždinu i godine dana stažiranja u Varaždinskoj Općoj bolnici stupila je u samostan Sestara Služavki Maloga Isusa u Zagrebu na Novoj vesi 55. U jednoj godini završava Kandidaturu i Postulaturu te sada stupa u Novicijat koji je najbliža priprava za primanje privremenih redovničkih zavjeta. Nakon prve godine Novicijata obući će redovničko odijelo a nakon druge godine položiti će privremene redovničke zavjete. Sestri Mariji Martini želimo puno Božjeg blagoslova u redovničkom pozivu koji je izabrala!

Martinina uža obitelj

Sestra Martina s provincijalkom s. Radoslavom Radek