Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Ulazak u Novicijat naše Martine

Ulazak u Novicijat naše Martine

17.08.

2009.

Ulazak u Novicijat naše Martine

   Na blagdan Velike Gospe, u samostanu Služavki Maloga Isusa na Kraljevcu u Zagrebu, stupila je u Novicijat naša Martina Vugrinec - od sada sestra Marija Martina Vugrinec. Martina je rođena 10. studenog 1988. godine od oca Josipa i majke Marije rođene Blažeković.
   Nakon završene Srednje medicinske škole u Varaždinu i godine dana stažiranja u Varaždinskoj Općoj bolnici stupila je u samostan Sestara Služavki Maloga Isusa u Zagrebu na Novoj vesi 55. U jednoj godini završava Kandidaturu i Postulaturu te sada stupa u Novicijat koji je najbliža priprava za primanje privremenih redovničkih zavjeta. Nakon prve godine Novicijata obući će redovničko odijelo a nakon druge godine položiti će privremene redovničke zavjete. Sestri Mariji Martini želimo puno Božjeg blagoslova u redovničkom pozivu koji je izabrala!
 
Martinina uža obitelj
 
Sestra Martina s provincijalkom s. Radoslavom Radek
 
S. Martina sa svojom novom magistrom s. Viktorijom
 
Župnik i mladomisnik Tihomir s MartinomRaspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!