Trenutno ste na :: Početna > Petrovo 2022. > Vjeronaučna olimpijada - državno natjecanje

Vjeronaučna olimpijada - državno natjecanje

14.05.

2023.

 

 

   Naši vjeroučenici sudjelovali na pedesetom – jubilarnom državnom natjecanju iz vjeronauka

   Ove je godine, od 8. do 10. svibnja, u Tuheljskim Toplicama i Pregradi, održana 50. jubilarna vjeronaučna olimpijada na temu: „Naša draga svetišta“. Naši vjeroučenici: Fran Kosec, Karla Mlakar, Mihael Horvat i Marin Mikulić, pod vodstvom vjeroučiteljice Ljiljane Mišak su se kao pobjednici županijskog i međužupanijskog natjecanja plasirali na državno natjecanje iz vjeronauka. Ovo je već osmo sudjelovanje na državnom natjecanju od kada su naši vjeroučenici prije 13 godina započeli svoje sudjelovanje u vjeronaučnoj olimpijadi. Na kraju su osvojili visoko sedmo mjesto od 20 najboljih ekipa iz cijele Hrvatske. Mjesto ovogodišnjeg jubilarnog natjecanja nije izabrano slučajno. Naime, prva Vjeronaučna olimpijada održana je prije 50 godina upravo u Pregradi. Tom je prilikom sudjelovalo šest ekipa i pobijedili su vjeroučenici iz župe Goričan. Upravo su oni bili gosti prigodnog programa koji je pripremljen u Pregradi neposredno prije sv. mise. Oni su istaknuli kako ih je tom prilikom za natjecanje pripremao župnik uz podršku časnih sestara, a da im je građa natjecanja bila iz MAK-a i Biblije mladih. Govorili su o vlastitom iskustvu olimpijade i pripremama tijekom kojih su građu učili u župnom uredu, kao i o nagradnom putovanju u Rim gdje su se susreli s papom, što je za sve njih bio veliki događaj. Nakon završetka natjecanja svim mentorima i natjecateljima uručeni su prigodni pokloni. Čestitamo našim vjeroučenicima i njihovoj mentorici na postignutom rezultatu. Neka i ovogodišnji veliki uspjeh naših vjeroučenika bude poticaj da i u idućim godinama bude dovoljno kandidata koji će sudjelovati u pripremama za ovo značajno i vrijedno natjecanje.Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do kraja rujna)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise su u 6:00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19:00; u 18:25 počinje svibanjska pobožnost.
U mjesecu listopadu svete mise kroz tjedan su u 18:00 sati; u 17:25 sati počinje listopadska pobožnost.
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!