Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Započeli smo novu školsku godinu

Započeli smo novu školsku godinu

20.09.

2009.

Započeli smo novu školsku godinu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"U ovoj školskoj godini,/                                                                                                           evo, hoću Bože moj,/                                                                                                          
takav kakav sam stvoren/                                                                                                 učiniti najviše što mogu./

Svojim učenjem i zalaganjem/                                                                                             želim biti tebi na službu/                                                                                                     pripremiti se za život/                                                                                                            koji je preda mnom./

Zato te molim,/                                                                                                                      podupri me svojim Svetim Duhom,/                                                                                         da doista iskoristim/                                                                                                               sve svoje sposobnosti i vrijeme:/                                                                                         Tebi na slavu, /                                                                                                                            roditeljima, učiteljima i prijateljima na radost,/                                                                        a sebi na korist i spasenje. Amen"
 
   Ovom molitvom i pjesmom "Dođi Duše presveti" zazvali smo Božju pomoć i zaštitu Duha Svetoga za početak nove školske godine. Bilo je to na nedjeljnoj svetoj misi u 11.00 sati. Veliki broj djece se dan prije ispovijedio i na taj se način pripremio za ovo svečano euharistijsko slavlje. Uz školsku djecu bili su prisutni njihovi učitelji zajedno s ravnateljicom naše škole, gospođom Radmilom Sačić.
   Kao prikazne darove učenici su prinjeli križ, Bibliju, svijeću, školsku torbu, katekizam, loptu, kruh, te vino i hostije. Ti su darovi prinešeni kao znak ljubavi i odanosti školske djece prema Gospodinu, našem Stvoritelju.
   Svim učenicima i nastavnicima želimo puno uspjeha i Božjeg blagoslova u novoj školskoj godini!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!