Trenutno ste na :: Početna > Novosti > Župno hodočašće Majci Božjoj Bistričkoj

Župno hodočašće Majci Božjoj Bistričkoj

12.08.

2010.

Župno hodočašće Majci Božjoj Bistričkoj

Svake godine, pa tako i ove, naša župa hodočasti Majci Božjoj Bistričkoj vikend prije Velike Gospe. Naše župno hodočašće započelo je u petak svetom misom. Nakon mise pješaci-hodočasnici krenuli su put Marije Bistrice nadajući se lijepom vremenu. No, već po izlasku iz Kućana počeo je pljusak. Praćeni snažnim pljuskom, svi mokri sklonili smo se u biškupečku crkvu. Čekajući da se kiša smiri, mnogi su nas odvraćali da se vratimo kući. No, velika se većina nije dala smesti. I nastavili smo put dalje. Kiša je padala sve do Konjšćine. Na Mariju Bistricu stigli smo u subotnje prijepodne gdje nas je dočekalo toplo sunce i naša nebeska Majka.
Navečer smo slavili svetu misu te je bila prilika za ispovijed, a kad se spustio mrak, neki su se zaputili na bistričku kalvariju na razmatranje Kristova križnog puta. Nedjelja je bila glavni dan našeg hodočašća. U 6 sati slavili smo svoju misu u bazilici na kojoj je tradicionalno propovijedao prof. Ivan Zirdum, a odmah nakon mise krenuli smo na bistričku kalvariju na pobožnost križnoga puta. Zajedničku svetu misu u 11 sati predvodio je mons. dr. Ivan Šaško, pomoćni zagrebački biskup. Zajedno smo pozdravili BDM u 13:30 izlaznom procesijom.
 
 
 Raspored misa
PON - 7.30
UTO - 7.30
SRI - 7.30 (u kapelici od mjeseca lipnja do listopada)
ČET - 7.30
PET - 7.30
SUB - 17.00 (zimsko) 19.00 (ljetno)
NED - 7.30, 9.30, 11.00
Kroz advent svete mise u 6.00 osim subote.
U mjesecu svibnju svete mise kroz tjedan su u 19.00; u 18.25 počinje svibanjska pobožnost!
Križni put kroz korizmu: petkom u 17.00 i nedjeljom u 15.00
Radno vrijeme Župne javne knjižnice:
Ponedjeljak - Petak: od 17.00 - 19.00 Nedjeljom i blagdanima Knjižnica ne radi!